Vijon të rritet frikshëm numri i të infektuarve me Covid-19 në Shqipëri, ku gjatë 24 orëve të fundit është regjistruar një tjetër rekord.

Ministria e Shëndetësisë raporton se kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 90 persona.

Dy pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga COVID-i. Një 81 vjeçar nga Shkodra dhe një 63 vjeçar nga Elbasani, të shtruar prej disa ditësh në spitalin infektiv në gjendje të rënduar, nuk kanë mundur të mbijetojnë, megjithë përpjekjet e stafit mjekësor.

“Situata në Infektiv paraqitet serioze”, tha MSH.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here