Situata në Partinë Demokratike duket se nuk është aspak e qetë. Gazeta TemA ka siguruar një debat të ashpër që është zhvilluar në Durrës mes Ferdinand Xhaferrajt dhe nënkryetarit të PD-së, Artan Golemi.

Ai e akuzon Xhaferrajn, se është shkaktar për humbjen e PD-së. Dhe jo vetëm në këto zgjedhje, por edhe më 97 dhe 2003, kur u largua nga PD, për të krijuar një parti të re me Genc Pollon.

Pjesë nga debati

Golemi: Fredin për tre gjëra do ta mbajnë demokratët durrsakë, 1997, 2003, 2021.

E bëre PD-në e Durrësit si deshe vetë.. Unë të propozoj ta bësh model për gjithë Shqipërinë.

Xhaferraj: Përshëndetje. Tani po e shoh se kam qenë në komisionin e votimeve për qarkun e Elbasanit. Patjetër që do të mblidhemi dhe të jeni të qartë të gjithë se me firmën time janë propozuar të gjithë (pa asnjë përjashtim) kr e grupseksioneve.

Golemi: Fred i dashur sinqerisht nuk doja të komentoja këtu ne grup, por ti si gjithmonë ta fyen inteligjencën.

Suksese…..

Xhaferraj: Po Gole në fakt janë pesë herë, por në 1997 jam zgjedh deputet kur ishin shumë pak që u zgjodhën, në 2005 jam zgjedhur përsëri dhe po kështu edhe në … 2021

Dhe historia vazhdon…

Golemi: Sa për info për ata që se dinë, kur ka kandiduar në vitin 2003 kandidati PD Avni Hoxha, Ferdi jonë ishte përballë Avniut dhe përkrah Lefterit dhe mori 1250 vota….

Po Ferdi ka një gjë të mirë, qëllimet e veta i ka realizuar gjithmonë duke përdor të ashtu quajturën “kryesia e vogël”

Se harrova, po në 2013 Ferdi perse na ike nga fushata kur s’të vuri në listë Berisha?

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here