Zv.kryeministri Erion Braçe ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Mbrëmje Ide’ të Mirela Milorit, në lidhje me shit-blerjen e votave gjatë zgjedhjeve të 2017.

Braçe është shprehur se gjatë zgjedhjeve, vete personalisht ka ndjekur pas rrugacët e PD dhe LSI, të cilët thasët me lekë i kanë hedhur në kanal pasi kanë vënë re se ndiqeshin.

Kam ndjekur pas drejtor Burgu e drejtor AKU-je.

Thasët me lekë i kanë hedhur në kanal me ujë. Në Lushnje i kam ndjekur mbrapa se në Divjakë nuk ua mbante.

Si nuk gjeti prokuroria e Llallës një fakt për këto blerje.

Rrugacët e PD dhe LSI qarkullonin në rrugët e Fierit dhe Lushnjes me thasë me lekë’, ka përfunduar Erion Braçe.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here