©Jonathan Moscrop - LaPresse 28 10 2006 Torino Sport Calcio Juventus - Frosinone - Campionato TIM Serie B 2006 2007 Nella foto: Esultanza di Alessandro Del Piero dopo la sua 200° rete con la maglia Bianconera ©Jonathan Moscrop - LaPresse 28 10 2006 Turin ( ITALY ) Sport Soccer Juventus versus Frosinone - Italian Serie B Football League 2006 2007 In the photo: Alessandro Del Piero celebrates his 200th career goal in the black and white colours of Juventus

Kampioni i Botës me Italinë në vitin 2006, Alessandro Del Piero, pranon se Franca, pikërisht skuadra që mundi në finalen e Berlinit, është favorite për të fituar EURO 2020, por nuk hedh poshtë edhe shanset e kombëtares së tij.

“Në rreshtin e parë për EURO 2020 është vetëm Franca, prapa kam vendosur Belgjikën dhe Anglinë”, tha Del Piero në një intervistë për “Corriere della Sera”.

I pyetur për shanset që ka Italia në këtë turne, Del Piero tha: “Varet nga ecuria në fazën e grupeve, por i shoh në katërshen më të mirë. Mancini më pëlqen sepse beson në grupin që ai ka”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here