Kjo e hënë është dhe dita e fundit ku pritet që Partia Socialiste dhe të gjithë partitë e tjera pjesë e listës për zgjedhjet e 25 prillit duhet që të dorëzojnë listat e kandidatëve për deputet në KQZ-së.

Nga listat e PD-së janë tërhequr Vasilika Hysi, Besnik Bare dhe Sadin Vorpsi, ndërsa risia e listës në këto zgjedhje është doktoresha Najada Çomo dhe inxhinierja Luljeta Bozo.

QARKU TIRANË:

18 nga 36

Elona Gjebrea

Arben Pëllumbi

Klotilda Ferhati

Arben Ahmetaj

Sadri Abazi

Pandeli Majko

Eljo Hysko

Ervin Bushati

Ogerta Manastirliu

Fatmir Xhafaj

Ulsi Manja

Xhemal Qefalia

Mimi Kodheli

Fidel Ylli

Elisa Spiropali

Alqi Ballko

Belinda Balluku

Etilda Gjonaj

Emrat e rinj të përfshirë në listat e kandidatëve:

Toni Gogu

Etjen Xhafaj

Najada Çomo

Luljeta Bozo

Edmond Rrushi

Ylli Shehu

Halit Valteri.

QARKU ELBASAN:

Taulant Balla

Evis Kushi

Arben Kamami

Musa Ulqini

Anastas Angjeli

Luan Duzha

Lorenc Spaho

Emra të rinj pritet të jenë:

Erald Xhani

Albana Hana

Saimir Hasalla

Besjan Ajazi

Klevis Xhoxhi.

QARKU KORCË:

Niko Peleshi

Eduard Shalsi

Ilirjan Pendavinji

Ardit Konomi

Edlira Bode

Emrat e rinj që pritet të jenë pjesë janë:

Blerina Gjylameti?

Ermonela Felaj?

Dhora Dajko

QARKU DURRËS:

Milva Ekonomi

Ilir Ndraxhi

Jurgis Çyrbja

Klodiana Spahiu

Eglantina Gjermeni

Emrat e kandidatëve të rinj në këtë qark janë:

Edi Rama

Lefter Koka

Kejda Ferra

Ndërkohë nga kandidimi janë larguar nga lista Rolant Xhelilaj dhe Rrahman Rraja.

QARKU FIER:

Erion Braçe

Adelina Rista

Bashkim Fino

Ismet Beqiraj

Antoneta Dhima

Bujar Çela

Tatiana Piro

Anduel Xhindi

Gramoz Ruçi

Xhevit Bushaj

Emrat e rinj pjesë të listës janë:

Petro Koci

Haki Cako

Luan Bregasi

Erjola Hoxha.

QARKU BERAT:

Blendi Klosi

Ermonela Felaj

Adnor Shameti

Fadil Nasufi

Emrat e rinj të përfshirë si kandidatë në kët qark pritet të jenë:

Nasip Naço

Bardhyl Kollcaku

Hatixhe Konomi

QARKU VLORË:

Damian Gjiknuri

Vilma Bello

Alket Hyseni

Vullnet Sinaj

Edi Rama

Emrat e rinj të kandidatëve të mundshëm:

Anila Denaj

Vasil Llajo

Anduel Tahiri

Ndërkohë janë larguar nga lista, Edmond Leka, Fatmir Velaj dhe  Andrea Marto.

QARKU GJIROKASTËR

Bledi Çuçi

Mirela Kumbaro

Artemis Dralo,

Emrat e rinj janë:

Laert Duraj

Edjola Braho.

QARKU LEZHË:

Lindita Nikolla

Dhe emrat e rinj janë,

Eduard Ndreca

Shpresa Marnoj.

QARKU SHKODËR:

Paulin Sterkaj

Senida Mesi

Luan Harusha

Ndërsa pjesë e listës me emrat e rinj kandidat në këtë qark janë:

Ilir Beqaj

Benet Beci

Majlinda Agoni

Kabir Fishta

Jona Liqeza.

QARKU KUKËS:

Gerta Duraku,

QARKU DIBËR

Olta Xhaçka

Almira Xhembulla ndërsa akoma nuk ka ndonjë emër tjetër të mundshëm. 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here