Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka ndryshuar koordinatorët e deleguar në degët e saj në rrethe.

Kjo lëvizje vjen si një vendim i Kryesisë, ku degët gjatë sezonit të verës do të kryejnë disa detyra organizative dhe për këtë është ngritur një grup pune.

Me anë të një shkrese zyrtare, me firmën e kryedemokratit Lulzim Basha, janë përcaktuar detyrat e degëve në rrethe përgjatë verës për periudhën 15 korrik- 31 gusht.

Disa nga lëvizjet më të rëndësishme:

Ishte Flamur Noka, emërohet Gazment Bardhi në Shkodër

Ishte Luçiano Boçi, emërohet Flamur Noka në Elbasan

Enkelejd Alibeaj ishte në Fier, emërohet në Dibër

Edmond Spaho ishte në Elbasan, emërohet në Tiranë

Sahit Dollapi ishte në Lushnje,  emërohet në Korçë

Ervin Saliajni ishte në Korçë, emërohet në Gjirokastër

Endri Hasa ishte në Elbasan, emërohet në Korçë

Oerd Bylykbashi ishte në Durrës, emërohet në Tiranë

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here