Ndërkohë që dega e PD-së në Pukë i kërkoi kryetarit të bashkisë Fushë Arrëz dorëheqjen nga detyra si detyrim moral, pasi vëllai iu arrestua për drogë.  “Partia Demokratike Dega Pukë po ndjek me interes të lartë zhvillimet e ditëve të fundit në qytetin Fushë-Arrëz, ku është arrestuar Albert (Arben) Tuci, vëllai i kryetarit të Bashkisë Fushë -Arrez z.Fran Tuci, me akuzën për kultivim dhe trafik droge.

Vëllai i kryebashkiakut së bashku me dy pukjanë të tjerë kanë qenë mjaft agresivë me trupin gjykues që dje dha masat e sigurisë duke kërkuar që policia të gjejë dhe të arrestojë financuesit e vërtetë.

Ata mohuan akuzat dhe duke thënë se kanë punuar vetëm për bukën e gojës. “Do përballemi me cdo mjet e cdo formë, kërkojmë të kapni pronarët e vërtetë, ne jemi keq për bukën e gojës. Jemi punëtorë krahu” thanë ata. Vëllai i kryetarit të bashkisë së Fushë-Arrëzit, është i dënuar më parë për trafik droge nga Gjykata e Krimeve të Rënda. 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here