Paulin Shpani, 41 vjec, punonjës i FNSH Fier duke ngarë mjetin në gjendje të dehur ka humbur kontrollin dhe ka hyrë në oborrin e një shtëpie.

Ai është konfliktuar me pronarin e shtëpisë, e më pas ka nxjerrë armën duke e plagosur 70-vjeçarin në dorë, fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën.

Efektivi është shoqëruar në policinë e Fierit dhe tashmë procedurat po ndiqen nga SHÇBA.

NJOFTIMI I PLOTE

Fier

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, shtetasi P. Sh, 41 vjeç, banues në Tiranë, me detyrë punonjës policie në repartin e FNSH Fier, duke drejtuar në gjendje të dehur automjetin tip “Benz”, në lagjen “Sheq i Madh”, ka humbur kontrollin, ka dalë nga rruga dhe është futur në oborrin e banesës së shtetasit S.M, 70 vjeç.

Pasi është konfliktuar me pronarin e shtëpisë, ka nxjerë armën dhe e ka plagosur në gishtin e dorës shtetasin S.M, i cili është jashtë rrezikut për jetën.

Eshtë shoqëruar në Drejorinë Vendore të Policisë Fier shtetasi P.Sh dhe po kryhen nga SHÇBA veprimet proceduariale dhe hetimore për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here