Mbrojtësi shqiptar i “Napolit”, Elseid Hysaj është pranë rinovimit me skuadrën italiane.

Megjithëse pritje një largim i tij nga skuadra napoletane, ka qenë trajneri Gennaro Gattuso ai që ka bindur Hysajn të rinovojë kontratën e tij me “Napolin”.

Sipas medieve italiane palët janë shumë pranë marrëveshjes dhe firma në kontratën e re që zgjatet deri në vitin 2025 është vetëm çështje formale.

Megjithëse nuk bëhen të ditura detajet financiare të rinovimit, pritet që mbrojtësi 26-vjeçar të ketë rritje në të ardhurat e tij.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here