Eugena Tomini emërohet zv. ministre e Shëndetësisë. Ajo ka mbajtur më herët postin shefe e hetimit Epidemiologjik në Institutin e Shëndetit Publik.

Vendimi është marrë ditën e sotme dhe pritet të zyrtarizohet në ditët në vijim. Bashkë me Tomin në postin e zv. ministrit në dikasterin e Shëndetësisë bëhet katër persona.

1.Mira Rakacolli

2.Eugena Tomini

3.Bardhylka Kospiri

4.Albert Nikolla

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here