Mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” po diskutohet tema e inveneratorëve, për të cilët Partia Demokratike ka bërë edhe një kallëzim në SPAK ndaj kryeministrit Rama, ministrin Arben Ahmetaj, ish-ministrin Lefter Koka, Klodian Zoton e Mirel Mërtirin.

Të ftuar në emision janë edhe dy përfaqësues nga Partia Demokratike, Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi dhe ish-deputeti Enkelejd Alibeaj.

Por deklarata e Alibeajt se kontratat e koncesionarëve i kishte parë vetëm ai, Gazment Bardhi dhe KLSH e asnjë tjetër në Shqipëri kanë provokuar reagimin e gazetarit Klodian Tomorri.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Tomorri nxjerr bllof Alibeajn, pasi thotë se kontratat e koncesionarëve janë publike te faqja e Atrakos, ndaj edhe debati në emision nuk ka vlerë.

“Kontratat per incineratoret jane publike tek faqja e Atrakos. Dy ore kane qe zihen ne opinion jane apo sjane publike.

Vetem une me zotin Bardhi i kemi pare kontratat- thote Alibeaj. Edhe KLSH-ja. Asnje tjeter ne Shqiperi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here