Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka publikuar një video-montazh me sekuenca nga përballja e kryeministrit Edi Rama me gazetarët në “Opinion”.

Përpost pandemisë, tema kyçe ishte ajo e inceneratorëve, që ka prodhuar së fundmi debat të gjerë në sferën politike në vend.

Duke komentuar sjelljen dhe deklaratat e Ramës në studio, Bardhi thotë se pas çdo shantazhi të Ramës fshihet frika që ai ka nga përballja me drejtësinë.

Ndaj ai e sfidon kryeministrin me një pyetje: Kush janë pronarët e inceneratorëve?

Reagimi i Bardhit

Pas cdo klithme, pas cdo shantazhi fshihet vetem frika per perballjen me drejtesine! Kush jane pronaret e inceneratoreve? Nje pyetje qe e sfidoj Edi Ramen te pergjigjet. Njerezit kane te drejte te dine, kush i ka marre 75 milione euro.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here