Shënohet viktima e radhës nga COVID-19. Ministria e shëndetësisë bën me dije se 64 –vjeçarja, që ka humbur jetën vuante nga sëmundje të tjera.

Tashmë bilanci shkon në 32 viktima në Shqipëri edhe pse prej javësh nuk ishin shënuar më viktima.

NJOFTIMI NGA MINISTRIA

COVID19, Ministria e Shëndetësisë/

Ndërron jetë në spitalin infektiv 64-vjeçarja, vuante nga limfoma e trurit

Mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një paciente 64-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e cila ishte e shtruar prej 3 javësh në spital, në gjendje të rëndë.

64-vjeçarja që vuante prej 4 muajsh nga limfoma e trurit, nuk arriti dot të mbijetonte, pavarësisht mjekimit intensiv dhe përpjekjeve të stafit mjekësor.

64-vjeçarja është viktima e 32 e prekur nga COVID-19 në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerës dhe apelon edhe një herë qytetarët të respektojnë rregullat e distancimit social, për të mbrojtur veten dhe të tjerët.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here