Partia Demokratike ka reaguar një ditë pas postimit të kryeministrit Edi Rama për ndërtimin e rrugëve me prioritet për bujqësinë e turizmin.

Jorida Tabaku e PD-së ka postuar një video në Facebook ku thotë se kryeministri gënjeu shqiptarët pasi në 7 vite ndërtoi vetëm 22 km rrugë.

POSTIMI I TABAKUT

I gënjeu shqiptarët se rruga nuk është zhvillim. Pastaj, se nuk kishte rrugë të ndërtuara. Në fund të rrugës së tij u thotë shqiptarëve se po ndërton rrugë. Cilët rrugë? Ato të nisura përpara vitit 2013 atëherë kur i sulmonte. Bilanci i tij: vetëm 22 km rrugë në 7 vite!

Rama është prova njerëzore e gënjeshtrës për mbijetesë. Çdo ditë që qëndron, më shumë dëm i bën Shqipërisë dhe shqiptarëve.

I gënjeu shqiptarët se rruga nuk është zhvillim. Pastaj, se nuk kishte rrugë të ndërtuara. Në fund të rrugës së tij u…

Posted by Jorida Tabaku on E enjte, 13 August 2020

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here