Ngjarja e sotme ku mbetën të plagosur dy të rinj dhe u ekzekutua nga RENEA 71-vjeçari Lefter Zhidru ishte diçka tronditëse për qytetin e Elbasanit dhe mbarë opinion publik.
U deshën gati 5 orë që të merrte fund “aventura” e çmendur e të moshuarit i cili bëri rezistencë dhe qëlloi disa herë mbi policinë.

Në lidhje me këtë ngjarje ka reaguar dhe ish ministri i Brendshëm, Flamur Noka. Përmes një shënimi në rrjete sociale, ai e konsideron të turpshëm gjithë operacionin dhe i cilëson si të paaftë drejtuesit dhe efektivët e policisë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here