KreuLajmet e FunditJuventus merr kreun, shkëlqejnë Pjanic dhe Ronaldo

Juventus merr kreun, shkëlqejnë Pjanic dhe Ronaldo

Juventusi ka mposhtur me rezultatin 2-0 SPAL-in e Etrit Berishës në sfidën e vlefshme për javën e 6-të të Serisë A, duke u rrëmbyer përkohësisht kreun e renditjes me 16 pikë.

Eshte boshnjaku Miralem PjaniC që në minutën e 45-të, mposhti Berishën me një goditje mjeshtërore nga jashtë zone, duke i dërguar të tijët në dhomat e zhveshjes, me avantazhin 1-0.

Pavarësisht përpjekjeve skuadra e SPAL-it nuk arriti të gjente rrugën e rrjetës, teksa në minutën e 78-të, ishte Kristiano Ronaldo, që me një goditje të saktë me kokë mposhti për herë të dytë Etrit Berishën, duke i siguruar një fitore tepër të rëndësishme “Zonjës së Vjetër”. Kujtojmë që në sfidën e radhës, Juventusi do të përballet në transfertë ndaj Interit!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

spot_img