Dy grabitje kanë ndodhur dje në vetëm pak orë në Tiranë. Përkatësisht në rrugën “Kongresi i Lushnjes” dhe “Muhamed Gjollesha” ku pre e grabitjes kanë rënë dy biznese.

Një person i maskuar nën kërcënimin e armës ka tentuar te grabisë me dhunë një supermarket në rrugën kongresi Lushnjes në pronësi të I.S. Autori i grabitjes ende i paidentifikuar pasi ka konstatuar që kasa ku mbaheshin paratë ka qenë e mbyllur është larguar.

Ndërsa në rrugën “Muhamed Gjollesha” një person i armatosur ka tentuar të vjedh me dhunë një agjenci turistike udhëtimesh në pronësi të O.M.

Lidhur me të dy këto grabitje policia e Tiranës ka nisur hetimet për identifikimin dhe 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here