KreuTeknologjiMë 8 Shkurt lancohet Samsung Galaxy S22

Më 8 Shkurt lancohet Samsung Galaxy S22

Samsungu pritet t’i kthehet datave të zakonshme për lancime të pajisjeve më të reja. Sipas raportimit më të ri, telefoni Galaxy S22 do të lansohet më 8 Shkurt.

Siç raportohet në Korenë e Jugut, Samsungu po planifikon një ngjarje më 8 Shkurt dhe se pritet që pajisja e re të lancohet në një event online.

Gjithashtu thuhet se do të ketë një konfigurim të trefishtë të kamerës – një aparat kryesor 50 MP, një aparat ultra të gjerë dhe një aparat telefoni me zmadhim optik 3x. Versioni Ultra pritet të ofrojë një kamerë kryesore prej 108 MP. Karakteristikat e tjera përfshijnë një ekran 120Hz, altoparlantë stereo, karikim të shpejtë, karikim pa tel dhe rezistencë ndaj ujit.

Ftesat pritet të dërgohen më vonë gjatë muajit. Paraporositë për Galaxy S22, S22+ dhe S22 Ultra pritet të nisin më 9 Shkurt, ndërsa shitjet më 24 Shkurt.

Krahas pajisjeve të Galaxy S22 do të lancohet edhe tableti Galaxy Tab S8, me tri variante.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

spot_img