Ndryshime të rëndësishme në radhët e Milanit dhe Juventusit për ndeshjen e sotme të Serinë A. Të dy trajnerët përballen me mungesa dhe kanë bërë lëvizje të shumta në rreshtime.

Stefano Pioli I ka besuar një vend në rreshtim Pakueta nga minuta e parë në treshen që mbështet Ibrahimoviç, duke llogaritur mungesën e Kastijeho. Kjaer konfirmohet në qendër të prapvijës, ndërsa dyshja Kesi-Benaser në mesfushë.

Ndërsa te Juventusi ka ndryshime me Aleks Sandron në pankinë dhe Ruganin që zëvendëson të skualifikuarin De Ligt. Ndërkohë, në sulm kthehet Higuain nga minuta e parë përkrah Kristiano Ronaldos.

MILAN-JUVENTUS 4-2
62′ (p) Ibrahimoviç, 66′ Kesi, 68′ Leao, 81′ Rebiç / 47′ Rabio, 52′ Ronaldo

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here