Pas përfundimit të formatit, ish-konkurentët e emisionit “Për’puthen” kanë nisur një tur në Shqipëri. Sot, ata kanë qenë në Durrës, teksa kanë nisur audicionet e reja, në praninë e personazheve të vjetër.

Në takimin e sotëm në qytet, ata janë pritur nga të rinjtë shqiptarë me ovacione e duatrokitje të shumta, teksa prisnin në radhë për të shkrepur foto me ta. Madje ka pasur vajza që qajnë dhe ulërasin emrat e tyre, duke u kërkuar një foto.

Mesa duket ulja e shifrave të të infektuarve nga pandemia e koronavirusit, ka nxitur të gjithë që të dalin në shesh dhe duke i bëjnë harrojnë rrezikun real. Po ashtu, në këto takime nuk ka asnjë shenjë efektivi policie, të cilët mesa duket duhet të kujtohen se ka ende një masë ndëshkimore për grumbullimet në masë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here