Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku pastori i Kishës, Almir Korinthia është djegur i gjallë brenda makinës me të cilën po udhëtonte, në zonën e Athikias. Sipas asaj që raportojnë mediat vendase bëhet me dije se makina e djegur është gjetur nga kalimtarët e rastit, të cilët më pas kanë lajmëruar menjëherë autoritetet.

Paraprakisht dyshohet se makina ka marrë flakë aksidentalisht, teksa pastori po kthehej nga pagëzimet. Ai ka humbur kontrollin e mjetit dhe ësht përplasur me një pemë. Por i dyshimtë është fakti se njëra derë e makinës është gjetur e hapur dhe pastori s’ka mundur dot të dalë jashtë, çka ngre dyshime se makina mund të jetë djegur nga persona të tjerë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here