Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus bëri një paralajmërim të fortë sot.

Ajo u kërkon ë shteteve të kenë kujdes mos rikthejnë aktivitetet normale të qytetarëve.

“Gjëja e fundit që çdo vend ka nevojë të bëjë, është që të rihapë shkollat dhe aktivitetin e bizneseve e më pas të detyrohet t’i mbyllë ato përsëri për shkak të rishfaqjes së koronavirusit”, tha ai.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here