Deri në mesditë moti paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë Shqipërinë.

Paraditja sjell shtim të vranësirave në të gjithë vendin, ku më të dukshme mbeten në ekstremin verior dhe përgjatë kufirit lindor duke rrezikuar rrebeshe afatshkurtër shiu dhe breshëri në këto zona, ndërsa bregdeti dominohet nga kthjellimet.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes por rënie me 2-3 gradë celcius sjell mesdita duke u luhatur nga 16 deri në 34 gradë Celsius.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here