Vendi ynë karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në zonat malore, por zona e ulët dhe kryesisht ultësira perëndimore mbeten me kthjellime.

Mesdita dhe pasditja vijojnë me kthjellime, ndërsa vranësira shfaqen në ekstremin verior duke rrezikuar rrebeshe afatshkurtër.

Temperaturat e ajrit rriten në të dy vlerat ditore, duke u luhatur nga 17 në 36 gradë Celsius.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here