Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pas përgjimeve të publikuara nga gazeta “Bild” lidhur me zgjedhjet e vitit 2017. Rama thote se e konfimon bisedën ku dëgjohet zëri tij dhe se do e bënte prap njëlloj.

“Ky është i gjithi një skandal i turpshëm,i gatuar nga shërbëtori famëkeq i Saliut në prokurori+një birbo tjetër që doli cullak nga Vetingu, të cilët jo vetëm kanë shkelur ligjin për sekretin hetimor, duke i përdorur përgjimet për shantazhe e lojë politike, po s’kanë hetuar asgje!

Çfarë mjerimi dhe çfarë përpjekje e dëshpëruar për manipulimin e njerëzve dhe nxirjen e Shqipërisë!Çfarë gënjeshtre: AK s’ka punuar në polici asokohe dhe ka qenë denbabaden kandidat komune në Maqellarë.E konfirmoj këtë bisedë dhe do e bëja prapë njësoj!Kush ka veshë le të dëgjojë”, shkruan kryeministri në Tëitter.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here