Një incident është regjistruar në derbin mes Dritës dhe Gjilanit, në “Fadil Vokrri” të Prishtinës.

Pas përfundimit të pjesës së parë mes Dritës dhe Gjilanit, ku rezultati në fushën e blertë ishte 0:0, kanë ndodhur disa skena të pahijshme.

‘Intelektualët’ dhe ‘Skifterat’ janë përplasur mes vete, duke shkaktuar një moment tepër kaotik. Kryesia e klubit të Gjilanit nuk po i lejonte futbollistët fillimisht të dilnin në fushë. Arsyeja e këtij vendimi është siguria në stadium. Ndërkohë që ndeshja më pas ka rifilluar.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here