Mjeku Tritan Kalo, në një reagim të fundit u ka bërë thirrje qytetarëve që të zbatojnë rregullat kundër COVID-19. Në një postim në Facebook, mjeku shkruan se të gjithë duhet të bëjnë kujdes me virusin e ri.

Ai shton se nuk duhet ngatërruar virusi me politikën, pasi sipas tij politikanët, që ai i quan ‘politiqenër’ e gjejnë gjuhën e përbashkët që të pasurohen në çdo kohë. Kalo më tej shkruan se “Fëmijët kanë humbur nënën apo babanë, të afërmit motrën apo vëllanë, ne kemi humbur kolegët tanë të çmuar…..ju lutem si mjek e vëlla, që kurrë të mos e braktisni për asnjë çast përkujdesin ndaj vetes, si dhe vigjilencën për të mos rënë pre e këtij infeksioni sa tinzar edhe jetë-marrës”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here