Kombëtarja Kosovare e Futbollit ka arritur të shkruaj historinë. 

Bëhet fjalë për kombëtaren U-21 të hendbollit të meshkujve, e cila u bë e para që siguron kualifikimin në një kampionat botëror.

Kosova U-21 fitoi finalen me “Taipein” kinez, me rezultat 30:26, në kuadër të garës IHF Trophy Intercontinental, të organizuar në Prishtinë. “Dardanët” dominuan tërë ndeshjes, që u zhvillua në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, para mbi 1 mijë tifozëve. 

Kampionati Europian i hendbollit do të mbahet në korrik të këtij viti  në Spanjë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here