Tendenca per te konsumuar gjate veres pije freskuese te gazuara ose leng frutash te konservuara eshte shume e larte sepse ne zgjedhim me me lehtesi te zgjasim doren drejt frigoriferit per nje kanace Cola sesa te pergatisim nje leng frutash te fresket.


Une jam e bindur qe receta qe do ju sygjerojme do ju pelqeje aq shume sa nuk do ndaleni se pergatituri jo vetem per vete por edhe per miqte.
Perberesit:
– 4 pjeshka te qeruara, te prera ne kuba
– 1/2 shalqin i prere ne kuba
– 1/4 flxh uje
– lengu i fresket i nje lime
– nje tufe e vogel gjethe menteje
– 3 flxh caji kuba akulli te grimcuara


Pergatitja:
Vendosni ne blender pjeshket, shalqinin, ujin, lengun e nje limoni derisa te krijohet nje mase homogjene. Ndani neper gota akullin dhe shtoni ne te mente.
Hidhni lengun e krijuar ne blender dhe SHIJOJENI!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here