Punonjësi i burgjeve ka goditur me tytën e pistoletës një person në Paskuqan të Kamzës.

Sipas informacioneve nga policia, 49-vjeçari Lavdrim Mena, në sherr e sipër  ka dëmtuar lehtë me qytën e pistoletës, 39-vjeçarin A.D., duke i shkaktuar dëmtime të lehta.

Pas mjekimit 39-vjeçari është larguar për në banesë. 

Njoftimi i Policisë:

Më datë 04.10.2020, rreth orës 20:15, në Paskuqan, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, shtetasi L.M., 49 vjeç, në konflikt e sipër ka dëmtuar lehtë dyshohet me qytën e pistoletës, shtetasin A.D., 39 vjeç, duke i shkaktuar dëmtime të lehta i cili pas mjekimit është larguar në banesë.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe falë veprimeve të shpejta kanë bërë identifikimin dhe shoqërimin e autorit të dyshuar në Komisariatin e Policisë Nr.5, për veprime të mētejshme hetimore, i cili është punonjës i Policisë së Burgjeve dhe paraprakisht dyshohet se e ka dëmtuar me tytën e armës të shërbimit.

Vijon puna për sqarimin dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here