Përfshihet nga flakët në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme një makinë, bëhet me dije se automjeti ishte në pronësi të një efektivi Policie në Librazhd.

Makina është në pronësi të shtetasit me iniciale P. Xh, punonjës policie. Sipas burimeve dyshohet që zjarri ishte i qëllimshëm dhe në disa kamera të biznesve pranë policia ka parë një person të maskuar me kapuç.

Fakt ky që zgjon dyshimet se mund të ketë qënë zjarrëvënie e qëllimshme por akoma nuk është bërë identifikimi i autorit. Policia është duke vijuar hetimet për ngjarjen.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here