Tre shqiptarë dhe dy italianë janë arrestuar nga policia e Cuneo-s në Itali, pasi akuzohen për trafik kokaine. Mësohet se dy italianët e arrestuar mësohet se ishin të moshës 45 dhe 52-vjeç, ndërsa tre shqiptarët ishin të moshave 22, 27 dhe 55-vjeç.

Këta persona raportohet se në bashkëpunim me njëri tjetrin merrnin kokainë nga Shqipëria dhe baza e logjistikës ishte në Bra. Mësohet se grupi i drejtohej njëri tjetrit me nofkën “Bisha” dhe për këtë arsye edhe operacioni i policisë u kodua me këtë emër.

Sipas mediave italiane të arrestuarve u është kapur një sasi prej 3 kg kokainë si dhe 25 mijë euro cash.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here