Teksa koronavirusi po merr mijëra jetë çdo ditë që kalon, edhe ngjarje të tjera të dhimbshme vazhdojnë të ndodhin nëpër botë.
Kështu ditën e sotme një avion mjekësor shpërtheu në ajër duke i marrë jetën 8 personave që ndodheshin në bord.

Avioni u nis nga Marina, Philipine dhe po drejtohej për në Japoni kur diçka shkoi keq dhe avioni u shkrumbua në ajër.

Sipas mediave ndërkombëtare, udhëtimi ishte urgjent dhe avioni po përdorej nga stafi mjekësor në luftën kundër koronavirusit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here