Parashikimi i yllit të futbollit anglez: Cristiano Ronaldo mund të bëhet...

Cristiano Ronaldo është rikthyer tek Manchester United, pas më shumë se 10 vitesh. Ylli portugez u largua nga Juventusi pas tre sezonesh, me Manchester United...

Kompania e fuqishme amerikane blen Genoan

“777 Partners” me në qëndër Majemi ka blerë 99.9 për qind të aksioneve të klubit më të vjetër italian, Genoa. “Grupi i ri i pronarëve,...

Neymar rrëzon portierin e Metz në tokë me një goditje spektakolare...

Neymar u bë protagonist në ndeshjen Metz-PSG e cila përfundoi 1-2. Në golin e parë të PSG, Mbappe provokoi portierin, me të cilin pati një...

Burreli, tri ndeshje asnjë gol

Skuadra matjane e Burrelit zhvilloi dy javët e fundit tri ndeshje, dy për “llogari” të kampionatit të Kategorisë së Parë dhe një takim për...

VIDEO/ Milani rikthehet te fitorja, Venezia “bie” në “San Siro”

Milani është kthyer te rezultatet pozitive sot, pas humbjes ndaj Liverpool në Champions dhe barazimit me Juventusi në kampionat. Skuadra e Stefano Piolit sfidoi sot...

Kupa e Shqipërisë/ Publikohen rezultatet e ndeshjeve të para të turit

Kanë përfunduar ndeshjet e para të turit të parë të Kupës së Shqipërisë. Ndryshe nga sezoni i kaluar, është rikthyer sistemi vajtje-ardhje. Nuk munguan surprizat...

Koeman: Problemet e Barçës ishin prezente, por i “maskonte” Messi

E ardhmja e tij në stolin e Barcelonës është më e pasigurt se kurrë, por Ronald Koeman është i bindur se problemet ishin aty,...

Gazeta katalanase zbulon 2 emrat favorit për stolin e Barçës

Barcelona vazhdon të punojë në kërkim se kush do të jetë pasardhësi i Ronald Koeman në stolin e Barçës nëse skuadra nuk përjeton një...

Broja i bën të gjitha, gol i anuluar, penallti e humbur...

Sulmuesi i Kombëtares Armando Broja zbriti titullar  me fanellën e Southamptonit në sfidën ndaj Shefildit të vlefshme për raundin e 1/16-ve të Kupës së...

Inter bën përmbysjen e çmendur përballë Fiorentinës, merr kreun e SERIA...

Inter bën përmbysjen e çmendur përballë skuadrës së Fiorentinës.Takimi për javën e 5-të të Serie A nxori fitues skuadrës zikaltër me shifrat 1-3. Një...