Stuhia që kapi ishullin turistik të Kalkidikisë në Greqi ka shkaktuar 6 viktima, mes të cilëve dy turistë 8 dhe 2 vjeç.

Sipas asaj që raportojnë mediat greke, gjatë natës dhjetëra pemë të shkulura, shtëpi të rrënuara, dhe dyqane të dëmtuar tërësisht dhjetëra makina të përmbysura, probleme të mëdha me energjinë elektrike, dëme të pallogaritshme të pronës private dhe të infrastrukturës.

Në vetëm 10 minuta në këtë vend u shkatërrua gjithçka. Mbi 600 thirrjet e marra në Qendrën e Operacioneve të Polygyrou Fire Shërbimit për ndihmë të prekur nga zonat vdekjeprurëse nga stuhia në Halkidiki dhe në 235 raste, operacionale për të shpëtuar njerëzit. Kjo është pamja e shkatërrimit biblik të ndodhur vetëm në 10 minuta në Kalkidiki të Greqisë të mërkurën në mbrëmje.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here