Greqia është goditur nga disa tërmete ditën e sotme ku më i fuqishmi është shënuar në Gastouni në ishullin e Kretës.

Tërmeti ka qenë 4.9 ballë dhe ka shkaktuar edhe dëme material në zonë.

Ishulli i Kretës është një vend i mbushur me shqiptarë të cilët jetojnë dhe punojnë në atë zonë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here