Dejvi Bregu ishte futbollisti që ndryshojë balancat në këtë sezon të Superligës, i vetmi që bëri diferencën në sytë e trajnerit Brdaric dhe jo vetëm duke shtyre Teutën drejt titullit kampion. Me 16 gola, Bregu kaloi çdo pritshmëri duke rrëmbyer në fund edhe trofeun e “Kupës së Artë”. Ky ishte një vit perfekt për sulmuesin vlonjat por Bregu nuk dëshiron të ndalet këtu. Në një intervistë ekskluzive për “News24”, Bregu rrëfeu emocionet e titullit të parë në karrierë, mirëkupton kritikët por në fund është i bindur se askush më shumë se sa Teuta nuk e meritonte titullin. Bregu u ndal duke folur edhe për ofertat në drejtim të tij dhe dëshirën e madhe për të veshur fanellën kuqezi/BW

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here