Çekia ka bërë befasinë duke eliminuar Holandën nga “Euro 2020”.

Skuadra çeke fitoi me rezultat 0–2 dhe lojtari më i mirë i ndeshjes u shpall Tomas Holes.

Mbrojtësi 28-vjeçar shënoi një gol dhe dhuroi një asist. Pas kësaj përformance të shkëlqyer, UEFA e ka shpallur Holes si “lojtari i ndeshjes”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here