Një ngjarje tragjike ka ndodhur mesditën e sotme në Bulqizë. 3 persona  humbën jetën pas shpërthimit të një bombole gazi. Ngjarja ndodhi në Ostren të Madh.

Spas informacioneve të Policisë, tre viktimat janë 40-vjeçarja  R.Toljat dhe dy fëmijët e saj (vajza dhe djali).Ata janë gjetur pa shenja jetë dhe dyshohet se janë asfiksuar si pasojë e rrjedhjes së gazit nga një bombol.

Aktualisht kërkohet ndërhyrja me helikopter për të transportuar personin që ka mbetur i plagosur.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here