Dy automjete janë përplasur rreth mesditës në Elbasan ku për pasojë ka ndërruar jetë një 55-vjeçar pasagjer në njërin prej mjeteve dhe janë plagosur dy drejtuesit e tyre.

Sipas informacionit paraprak një mjet ishte nga Elbasani dhe tjetri me drejtues një 38-vjeçar nga Maqedonia e Veriut.

NJOFTIMI

Peqin/ Informacion paraprak

Në aksin rrugor Elbasan- Peqin, mjeti tip “Suzuki” me drejtues shtetasin H.R., 67 vjeç, banues në Elbasan, është përplasur me mjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin M.K., 38 vjeç, banues në Maqedonin e Veriut.

Si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë shtetasi A.N., rreth 55 vjeç, banues në Tiranë, i cili ishte pasgjerë në mjetin tip “Suzuki”,si dhe janë plagosur lehtë të dy drejtuesit e mjeteve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here