Vrasësit janë shqiptarë”! Kështu janë shprehur në dëshminë e dhënë për hetuesit grekë dy vëllezërit shqiptarë që mbetën të plagosur dy net më parë në mes të Athinës, ndërsa babai i tyre Edmond Llangozi humbi jetën në vend, shkruajnë mediat greke.

Anxhelo dhe Mihal Llangozi ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve, por ende nuk e kanë kaluar rrezikun.

Policia greke shprehet se është shumë afër identifikimit të vrasësve, ndërsa sipas mediave lokale, ngjarja ka ndodhur për shkak të larjeve të hesapeve mes bandave shqiptare.

Gjatë sulmit me armë, mbeti e plagosur edhe kamarierja e lokalit ku ishte ulur shqiptari me djemtë e tij, e cila gjithashtu është shtetase shqiptare.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here