Falë një loje racionale dhe të kujdesshme skuadra matjane e futbollit fitoi sot në stadiumin “Liri Ballabani” të Burrelit dhe tashmë kryeson e vetme në grupin A, në Kategorinë e Parë.

Goli i vetëm i ndeshjes u shënua pas një aksioni të mirëorganizuar në pjesën e parë të përballjes me Vorën. Loja pastaj rrodhi e qetë dhe pa raste të shumta shënimi. Matjanët kërkuan disa herë ta thellojnë rezultatin, ndërkohë vorakët u mbrojtjën me të gjitha forcat.

Me këtë fitore Burreli ka dy pikë më shumë se rivalja e saj Dinamo, e cila këtë javë ishte pushim. Drejtuesit e bashkisë Mat dhe ata të klubit të futbollit janë besimplotë se skuadra verilindore ka shanse të ngjitet një kategori më lart.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here