Foto Arkiv

Policia e Tiranës ka vënë në pranga dy 19-vjeçarë të cilët kanë përdorur euro false në pika të ndryshme karburanti dhe kioska në kryeqytet.

Sipas policisë ata i kanë përdorur këto para në vende dhe koha të ndryshme. Ndaj tyre rëndon akuza e falsifikimit të monedhave.

NJOFTIMI I POLICISE

Tiranë – Finalizohet operacioni policor i koduar “Euro 2020”.

Operacioni, nga Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë.

Goditet një rast i falsifikimit të monedhave, në pranga 2 të rinj.

Sekuestrohen në cilësinë e provës materiale kartëmonedha të falsifikuara dhe aparate celular.

Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, në kuadër të operacionit policor të koduar “Euro 2020”, arrestoi në flagrancë shtetasit:

  • U. M., 19 vjeç, banues në Tiranë;
  • N. P., 19 vjeç, banues në Tiranë;

Këta dy shtetas dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, në kohë dhe në vende të ndryshme të kryeqytetit, kanë përdorur kartëmonedha false në disa pika karburanti dhe kioska.

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar dy aparate celular dhe kartëmonedha të falsifikuara.

Materialet iu referuan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Falsifikimi i monedhave”, kryer në bashkëpunim.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here