“Bella Ciao” e Hysaj u kthye në një çështje shumë të madhe që pushtojë mediat italiane dhe jo vetëm.

Reagimi skandaloz i tifozëve ultras dhe banerat fyese në drejtim të kapitenit të kombëtares shqiptare bën xhiron në rrjetet duke sjell nga ana tjetër një mllef shumë të madh ndaj utrasve fashistë lacial.

Nga klubi i Lazios e deri tek tifozët e thjeshtë, të gjithë dolën në krahë të Hysaj.

Së fundmi disa tifozë kanë hapur një baner pranë stadiumit “Olimpik” me mbishkrimin: “Daje Hysaj”(Forca Hysaj) si për të konfirmuar se jo të gjithë janë fashistë.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here