Ish kryetari i Partisë Socialiste për rrethin e Kurbinit, Abaz Skura, komenton deklaratat e kreut të PD-së Lulëzim Basha dhe kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi. Sipas tij dy liderët e opozitës aktuale e kanë gabim që flasin në emër të gjithë shqiptarëve. Ai nuk bie dakort me deklaratat e tyre dhe në Facebook shkruan:

I lutem Lulit dhe Mones te mos e perdorin me shptehjen “te gjithe shqiptaret” sepse:
1. Ju thoni se” te gjithe shqiptaret e dine se kjo qeveri eshte e lidhur me krimin. Dhe per kete jemi te gjithe dakord”. Jo zoteri. Une nuk bie dakord dhe nuk e besoj.
2. Ju beni thirrje qe “te gjithe shqiptaret e ndershem duhet te bashkohen me ne per rrezimin e Rames”. Une qe nuk do te bashkohem me ju a jam i pandershem?
3. Luli dhe Mona thone: ” Nuk e shihni? Edi Rama ka rene”. Atehere shkoni dhe merrni detryren. Cfare prisni? Lereni tik-taket e numerimit mbrapsht.
4. Ju thoni se “te gjithe shqiptaret e dine se PS ka blere votat”. Une nuk e di. Une di qe LSI dhe te tjere kane blere votat. Mos valle mendoni se ne nuk e dime?

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here