Një 48-vjeçar shqiptar është arrestuar, ditën e sotme në Itali, pasi i janë gjetur 21 kg heroinë në një apartament në Milano.

Mediat shkruajnë se efektivët pikasën burrin duke qëndruar brenda një furgoni përmes Tiepolo, ku më pas ka hyri brenda një ndërtese.

Më pas agjentët kontrolluan shoferin e furgonit, ku ishte shqiptari dhe gjetën një qese me 10 gram kokainë. Në makinë oficerët i gjetën një sërë çelësash apartamentesh, makinash dhe banesash.

Pas kontrollove, policia hyri në një apartament, ku dhe gjeti një qese me 43 pako heroinë me një peshë totale prej 21 kg.

Po ashtu në apartament i gjetën dhe 5 mijë euro para të gatshme.  Sakaq shqiptari, emri i të cilit nuk është identifikuar u dërgua në burgun e San Vittore.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here