Tashmë është vendosur se kush do të jetë arbitri që do të gjykojë finalen e Ligës së Kampionëve mes Liverpulit dhe Totenhemit. Në derbin anglez ai që do të vendosë drejtësi do të jetë 42 vjeçari slloven Damir Skomina.

Takimi do të zhvillohet në datën 1 qershor në Madrid, “Uanda Mentropolitano” do të jetë arena pritëse. Asistentët e sllovenin do të jenë Juri Praprotnik dhe Robert Vukan. Ndërkohë që i katërt do të jetë Lahoz nga Spanja. Skomina ka stemën e FIFA-s që prej vititn 2003.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here