Radja Nainggolan ka marrë një lajm të hidhur ditën e sotme. Gruaja e tij, Claudia Lai ka zbuluar se vuan nga kanceri prej një muaji.  Gjithsesi, bashkëshortja e mesfushorit të Interit është shprehur se është gati për të luftuar me këtë kafshë të shëmtuar. 

“Ka qenë një muaj që unë jam zgjuar në mëngjes, duke shpresuar se kjo është vetëm një makth. Kam kuptuar se brenda meje jeton një makth. Shpresoja se kjo ditë do të vinte sa më vonë, por nuk do ishte kështu. Ditët kanë fluturuar, siç edhe lumturinë ime … Prej sot do të filloj një kapitull të ri të jetës sime … Kimioterapinë. Dhe kush do të kishte thënë ndonjëherë se Claudia do të kishte frikë të fillonte një ditë të re … frika është një nënvlerësim.

“Çfarë mund të them. Pas shumë lotësh të derdhur është koha për të shkuar dhe për të luftuar këtë kafshë të shëmtuar. Falënderoj me gjithë zemrën time familjen dhe miqtë që më kanë ndihmuar të shijoj këtë muaj relaksim në mënyrën më të mirë, duke më dhënë gjithë forcën dhe moralin e nevojshëm për t’u përballur me gjithçka … por mbi të gjitha ata kanë qenë në gjendje të trajtojnë të gjitha me një nivel të lartë të durimit.  Fat i mirë për të gjithë të tjerët që po jetojnë me të njëjtën makth. Kurrë mos e humbni buzëqeshjen tuaj. “-shkruan Claudia në “Instagram”.

Çifti u martua në vitin 2011 dhe ka një vajzë, Aysha. PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here