Françesko Tahiraj , një nga talentet shqiptarë do të tranferohet te dynamo e Zagrebit. I riu nga Vlora, që e ka nisur në akademinë e Juventusit, luante prej 2015 në Slloveni.

Një sezon te Zavrc, ndërsa preh 2016 ishte pjesë e Aluminij. Plot nëntë gola të realizuar në Slloveni, në 18 ndeshje të zhvilluara. Tahiraj ka qenë pjesë e moshave U-19, por vetëm 4 vite më parë.

Ditën e sotme Tahiraj ka gjetur akordin me klubine njohur kroat dhe gjithashtu ka kyrer edhe vizitat mjekësore, dhe tashmë mbetet vetëm zyrtarizimi, që mesfushori të quhet pjesë e klubit kroat.

Plot nëntë gola të realizuar në Slloveni, në 18 ndeshje të zhvilluara. Tahiraj nuk është marrë kurrë në konsideratë nga Panuçi, ndërsa ka qenë pjesë e moshave U-19, por vetëm 4 vite më parë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here