Mbrojtësi i Totenhemit, Erik Dajer, ka lëshuar një deklaratë të çuditshme, teksa ka kërkuar që hiri i tij pas vdekjes të shpërndahet në fushën e stadiumit të Totenhemit. Deklarata e qendërmbrojtësit, i cili ka përfunduar jashtë planeve të Zhoze Murinjos në muajin e fundit, ka lënë shumë tifozë të çuditur dhe është bërë objekt diskutimesh në rrjetet sociale.

Dajer ka qënë pjesë e londinezëve në 7 sezonet e fundit, duke regjistruar 271 ndeshje deri tani me këtë skuadër, por forma e dobët që ka treguar ka shtyrë Murinjion që ta lërë në stol në 6 ndeshjet e fundit në kampionat.

I pyetur gjatë një interviste se ku do të dëshironte të varrosej, përgjigja e tij i la të gjithë të çuditur. “Unë do të dëshiroja që hiri im të shpërndahej në stadiumin e Totenhemit”, tha 27-vjeçari, i cili në këtë intervistë tregoi se fama si futbollisti i londinezëve kishte benefite të ndryshme.

“Ka shumë tifozë të Totenhemit mes taksistëve. Ndaj shpesh kam udhëtuar falas”, shtoi ai.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here